تبلیغات
نهالستان پارس،نهالفروشی

باغبان یار،پیاز زعفران - خاكهای شور

گردو زودبارده#درخت مقاوم به کم آبی#نهال اصلاح شده،پیاز زعفران

گردو زودبارده#درخت مقاوم به کم آبی#نهال اصلاح شده،پیاز زعفران

باغبان یار،پیاز زعفران - خاكهای شور گردو زودبارده#درخت مقاوم به کم آبی#نهال اصلاح شده،پیاز زعفران

اصولا خاكهای شور به خاكهایی گفته می شود كه غلظت املاح محلول در آن به قدری باشد كه عملكرد را كاهش دهد مشروط به آن كه سایر عوامل مانعی برای رشد محصول ایجاد نكنند

. از این تعریف بخوبی استنباط میشود كه شوری مفهومی وابسته به گیاه است. بنابر این در دنیای كشاورزی شوری در سیستم های مركب از خاك آب و گیاه تعریف می شود. بدین ترتیب در شرایط مساوی خاكی با غلظت معینی از املاح محلول ممكن است برای یك گیاه شور و برای گیاه دیگر شور نباشد.

.محلول خاكهای شوردارای مقدار زیادی املاح محلول است كه كاتیون ها و آنیونهای غالب آن را تشكیل می دهد.

رشد و نمو اندك گیاهان در خاكهای شور مربوط به بالا بودن فشار اسمزی ناشی از حضور یونهای یاد شده بوده كه نهایتا منجر به كاهش قابلیت استفاده آب موجود برای گیاه میگردد.همچنین سمیت مستقیم ناشی از حضور فراوان برخی ازاین یونها بر گیاه اثر منفی گذاشته ونیز فراوانی نسبی هر یك از آنها منجر به بهم خوردن تعا دل موجود میان این  عناصر در درون گیاه میگردد. كنش و واكنش حاصله به گونهای رقم میخورند كه سر انجامی جزء ایجاد محدودیت بر رشد گیاه نخواهد داشت. در آن دسته از خاكهای شوركه سطح ایستابی بالا است تهویه خاك در محدوده ریشه بخوبی انجام نمی شود و این  خود باعث  ایجاد محدودیت در جذب عناصر غذایی با افزایش شوری خاك فشار اسمزی افزایش یافته و گیاه برای جذب مقدار معینی آب باید انرژی حیاتی بیشتری صرف كند همان انرژی كه گیاه برای فعالیت های متابولیكی خود و فرایندهای  نظیر توسعه سلولی نیازمند آن است. چون گیاه كل انرژی حیاتی  خود را نمی توان فقط صرف غلبه بر فشار اسمزی خاك كند بناچار فقط بخشی از آب موجود در خاك را جذب میكند . و با در اختیار داشتن بخشی دیگر انرژی حیاتی فعالیت های متابولیكی خود را سامان میدهد بدیهی است كه در این شرایط رشد گیاه محدود می یابد و نهایتا از مقدار محصول كاسته می شود.

مهمترین واكنش گیاه به افزایش شوری خاك كاهش آهنك رشد است . در خاكهای شورابتدا رشد رویشی گیاه وسپس توسعه برگها متاثر میشود.

بدین ترتیب با افزایش شوری خاك و بالا رفتن فشار اسمزی هر چند كه آب به مقدار كافی در محدوده ریشه قرارداشته باشد جذب آب توسط گیاه كاهش می یابدمنبع:
http://superjazebz.mihanblog.com

تاریخ : پنجشنبه 9 تیر 1390 | 09:46 ق.ظ | نویسنده : مدیر سایت | نظرات
فروش پیاز زعفران 97
کاشت_پیاززعفران#احداث_باغ_زعفران#قیمت پیاز زعفران
علف های_هرز رایج در ایران
انگور رد گلوب#Red Globe Grape
خرمالو موزی#خرمالو انبه ای #نهال خرمالو
گردو قوداقوز#گردو زودبارده#گردو مرغوب
انگور صاحبی
nd[d kihg#nd[d;hgh#nd[dnvoj#nd[d kigsjhk#kihgtv,ad#ovdn kihg#tv,a nvoj#ovdn kihg ld,i#tv,a kihg ld,i#kihgsjhk nv lain#kihgsjhk cvnhnd#دیجی نهال#دیجی درخت#دیجی نهالستان#دیجی گل#گلستا#گل فروشی#آموزش احداث باغ#آموزش کاشت سبزی#آپارات فیلم درختکاری#آپارات آموزش پیوند درخت#
فروش نهال عناب ارمنی ،عناب درشت اصلاح شده
ارقام جدید نهال گلابی/میوه گلابی/tree pear
ماکادمیا،نهال ماکادمیا،درخت ماکادمیا
ارقام آلو،نهال آلو،درخت آلو،آلو شابلون ،آلو قطره طلا،آلو زرد،آلو سیاه،آلو شابلون ،آلو بخارا
نهال زرشکزرشک زالزالکی،زرشک زرافشانی
بذر سیب ،بذر گلابی،بذر هلو،بذر آلبالو،بذر توت،بذر افرا،بذرآلو،بذر زردآلو،بذرگردو،بذر درختان
(نحوه كاشت درختان سردسیری سیب ، گردو ، گلابى ، زردآلو ، بادام ، هلو
لطفا از دیگر محصولات نهالستان پارس دیدن فرمایید
.: 09159157465---09152157465 Slide Skin:.